BAĞIMSIZHABERLER.COM
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

DUA SANA

TÜRKİYE "BİZ" GELİYORUZ

EĞİTİM HABER

İNSAN VE HAYAT

SAĞLIK DÜNYASI

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Yeni Anayasa Paketi Hakkında Öngörunuz nedir
Tüm Anketler

KARDEŞ SİTELER

/
www.bogazhisar.com.tr/
www.camlicabasim.com/
www.yedikita.com.tr/
www.faziletyayinevi.com/
www.yedikita.com.tr/
 www.insanvehayat.com/
www.hisarhospital.com/
www.fazilettakvimi.com/

%100 OSMANLI

SIGARA İÇME


HUZURLU YAŞAM

TESETTÜR

SAYAÇ 08/05/2011
     
 

SEVGİLİ EN SEVGİLİ

Peygamber Efendimizin (S.A.V) hayatı film olacak

Peygamber Efendimizin (S.A.V) hayatı film olacak

Tarih 20 Eylül 2012, 07:19 Editör HÜSEYİN NECATİ

Hazreti Muhammede (S.A.V yönelik hakaret filmin ardından Katar da bir film şirketi tarafından, Hz. Muhammedin (S.A.V yaşam öyküsünü konu alan film hazırlanıyor

Hazreti Muhammede (S.A.V yönelik hakaret filmin ardından Katar da bir film şirketi tarafından, Hz. Muhammedin (S.A.V yaşam öyküsünü konu alan film hazırlanıyor.

Nur Şirketinin 450 milyon dolar bütçe ayırdığı film, 3 bölümden oluşacak. Katarda faaliyet gösteren film yapımcısı Nur Şirketi Başkanı Ahmed Haşimi yaptığı açıklamada, Peygamberimize hakaret içeren filmin karşısında böyle bir film yapmak ve onun hoşgörüsünü teknik imkanlarla tüm dünyaya iletmek istedik dedi.

 Katar da faaliyet gösteren film yapımcısı Nur Şirketi Başkanı Ahmed Haşimi, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammedin (S.A.V) hayatını anlatan ve 3 bölümden oluşan 450 milyonluk bütçeli filmin senaryosunun bitmek üzere olduğunu bildirdi.

Haşimi, ekibin 2009dan beri film senaryosu üzerinde çalıştığını belirterek, hazırlık aşamasında teknik ve sanatsal zorlukların üzerinden geldiklerini, senaryoya son halini vermek üzere olduklarını söyledi.

Haşimi, Hz. Muhammedin (S.A.V) evrensel mesajını ulaştırmasındaki şahsiyetinin idraki ve Onun şerefli hayatını konu alan filmin, son günlerde ortaya atılan iddialara cevap niteliğinde olduğunu belirtti.

İslam alimlerine danışıldı

Dünya Müslüman Alimler Birliği Teşkilatı Başkanı Yusuf el-Karadavi başta olmak üzere pek çok önde gelen alimlerle film senaryosunu istişare ettiklerine dikkati çeken Haşimi, Alimlere bu tür işlerde İslam hukukunun kurallarını pekiştirmek üzere danıştık dedi.

Film in görsel ve sanatsal açıdan en etkileyici film olmasına özen gösterdiklerini belirten Haşimi, film çekimleri tamamlandıktan sonra tüm dünyada gösterime sunulmasının ardından rağbet göreceğini umduklarını söyledi.

Peygamberimize hakaret içeren filmi kötülük yapmak isteyen eşkıya grubunun aşağılık işi şeklinde değerlendiren Haşimi, Peygamberimize hakaret içeren filmin karşısında böyle bir film yapmak ve onun hoşgörüsünü teknik imkanlarla tüm dünyaya iletmek istedik. Aynı zamanda karalamak isteyenlerin iftiraları bu filmde cevap bulacaktır diye konuştu.

Bu haber 1773 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SANAT-TARİH- YAZI DİZİ

Koçi Bey öldü ama tespit ettiği sorunlar hala yaşıyor

Koçi Bey öldü ama tespit ettiği sorunlar hala yaşıyor 17. yüzyıl Osmanlı yazar, düşünür ve devlet adamı Koçi Bey'in Risalesi, devletlerin belası kamusal hastalıkları...

Yücel Çakmaklı Üzerine Sohbet

Yücel Çakmaklı Üzerine Sohbet Yönetmen Mesut Uçakan, Yücel Çakmaklı’nın Türk sinemasındaki devrimci duruşu, filmleri ve Türk toplumuna sinema ile...

NASİHAT

NAMAZ

Ben Bitti Demeden Bitmez.22 Eylül 2017

ALAHA ISMARLADIM

RAMAZAN

YEDİ KITA

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

DÜNYA BÜLTENİMÜSLÜMANCA YAŞAM

MUHSİN BAŞKAN

ALPEREN

OSMANLI


OSMANLI TORUNU


SIGARA İÇME


FATİH SULTAN MEHMET


İSLAM HUZUR

NAMAZINI KIL


YAVUZLAR BİTMEYECEK

NECİP FAZIL KISAKÜREK

TÜRKİYENİN MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKAR BAĞIMSIZ HABER SİTESİ
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi