BAĞIMSIZHABERLER.COM
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

DUA SANA

CAMİYE GELİN

TÜRKİYE "BİZ" GELİYORUZ

MUHSİN BAŞKAN

Alperen

EĞİTİM HABER

İNSAN VE HAYAT

SAĞLIK DÜNYASI

HABER ARA


Gelişmiş Arama

%100 OSMANLI

SIGARA İÇME


HUZURLU YAŞAM

TESETTÜR

SEVGİLİ EN SEVGİLİ

Mühür

Bilgehan Murat MİNİÇ'ten Kamuoyuna

Bilgehan Murat MİNİÇ'ten Kamuoyuna

Tarih 13 Eyl?l 2011, 09:33 Editör HÜSEYİN NECATİ

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığına atanıp, görevi bırakmak zorunda kalan Eski İl Başkanı Murat Miniç kamuoyuna önemli açıklamarda bulundu.

Bir süre önce Alperen Ocakları Genel Merkezi tarafından İl Başkanlığı görevinin tarafıma tevdi edilmek istendiği bildirilmiştir. Arkadaşlarımızla yaptığımız istişare neticesinde hareketimizin kritik bir süreçten geçtiği ve bu süreçte görevden kaçmanın bize yakışmayacağı kararı çıkmış, görevi kabul edeceğimiz Genel Merkez yöneticilerine bildirilmiştir.


Ancak yapmışolduğumuz görüşmelerde, bundan önceki İl Başkanlığıatamalarında tatsız olayların yaşandığı, bizimde bu olaylarıen çok eleştiren ocak başkanlarından biri olduğumuzu, bir önce ki İl Başkanı Mustafa Kayatuzu’nun görevden alınmasıesnasında yaşanan olayların tekrar yaşanmaması niyetiyle, kimsenin gönlü kırılmadan, görevi devredecek arkadaşlarımızın bilgisi ve rızası dahilinde, bir devir –teslim töreni ile görevi kabul edeceğimizi bildirdik. Ocak Genel Merkezide bize Güven Hızarcı’nın Kuzey Marmara Bölge Başkanlığı’nın devam ettirilerek onore edileceğini ifade etmişlerdir.

Devam eden süreçte, bundan evvel yaşanan sıkıntıların sebebinin İl Başkanlığıatamalarında bir teamül bulunmamasından kaynaklandığını,birilerinin iki dudağı arasında ocakçılık yapılamayacağınıbelirterek, İstanbul da bundan sonraki atamalarda böyle sıkıntıların yaşanmaması adına:

Haber ARZ

  1. Görev başlangıç ve bitiş tarihimizin belli olarak yetki belgemize yazılması

  1. Görevden alınma ve başarısız sayılma ve bundan sonra İl Başkanı olma kriterlerinin belirlenmesi

  2. Bu kriterleri belirlemek ve yıllardır yazılı hale getiremediğimiz yönetici seçimi ve kurumsal tanımların bir genelge haline getirilmesi maksadıyla Eski İl ve İlçe ocak başkanları ve yöneticilerin ileri gelenlerinden oluşan bir istişare heyeti oluşturulması

  3. Bu heyetin aynı zamanda İl Başkanlığımızı denetleyecek bir statüye kavuşturularak, mutat zamanlarda İl ocak divan toplantıları düzenlenmesinin gerekliliği

  4. Görev süremizin bitimine 3 ay kala İl yönetimimiz, İstişare Heyeti ve Genel Merkezimizin ortak kararıyla göreve devam ya da teslim kararının alınması

  5. Bu 3 lü heyetin İstanbul’da ehliyet, liyakat ve hizmet noktasında İl Başkanlığına uygun isimleri belirleyip Genel Başkanlık makamına bildirmeleri

  6. Genel Merkezin bu heyetin belirlediği isimlerden birini seçerek İstanbul Ocak Başkanı’nı ataması

  7. Adı geçen 3’lü heyetin aldığı kararların Genel Merkez ve İstanbul Ocak sitelerinden yayınlanarak camiamıza bildirilmesi…

Ve buna benzer bazı şartlar öne sürerek, bu şartlarında Ocak Genel Başkanımız Cengiz Kırçın ve Genel Sekreterimiz Tuğrul Darıcı tarafından da kabul görmesi üzerine Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığıgörevi tarafımıza tevdi edilmiştir.

Sonra ki aşamada Genel Merkez yöneticileri ile yaptığımız görüşmelerde kendilerinin Eski İl Başkanı Güven Hızarcı’ya süreci bildirdiklerini, kendisinin de Bilgehan Murat Miniç ismiyle bir sıkıntısının olmadığını ifade ettiğini, devir teslimden haberdar olduğunu ancak bir iki konuda görüşme istediğini bize iletmişlerdir.


Alperen Ocakları Genel Başkanı Cengiz Kırçın ve Alperen Ocakları Genel Sekreteri Tuğrul Darıcı 03 Eylül Cumartesi Günü devir teslim yapmak üzereİstanbul’a geleceklerini, sade bir devir teslim istediklerini ve bu konuda çalışma yapmamamız konusunda ki isteklerini bize belirtmişlerdir. Devir olacağı gün bizden evvel Eski İl Başkanıile bir görüşme yapacaklarını ardından bizim de İl ocağa giderek devir teslimin yapılacağı tarafımıza bildirilmiştir.


Ancak muhteviyatıkonusunda bilgi sahibi olmadığımız görüşme sonunda Genel Başkanımız Cengiz Kırçın devir teslimin olmayacağını belirterek bizi görüşmeye çağırmıştır. Kendisi bizi il Ocak Başkanı olarak atama konusunda kararlı olduğunu, ancak Güven Hızarcı ile aralarında bulunan arkadaşlık hukuku nedeniyle gönül kırmadan bu işi halletmek istediğini belirtmiştir. İlerleyen saatlerde kendisinin çiğnetmek istemediği arkadaşlık hukukunun Güven Hızarcı tarafından suiistimal edildiğini ifade ederek Genel Başkanlık hukukunu da çiğnetmemek adına Güven Hızarcı’nın istifasını istediğini belirmiştir. Güven Hızarcı’nın istifası Ocak Genel Merkezi’nin sitesinde yayınlanmıştır. Akabinde İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanlığı görevi bizzat Ocak Genel Başkanımız Cengiz Kırçın tarafından tarafıma tevdi edilmiştir. Bu atama ile ilgili haberde Genel Merkez internet sitesinden yayınlanmıştır.Konu ile ilgili Genel Merkez web sayfaları aşağıda yayınlanacaktır.


Bu atama üzerine Genel Başkanımızın şahsi ricası ve bizim tatsız olaylar yaşanmamasıkonusundaki hassasiyetimiz dolayısıyla il ocak merkezine gidilmemiş, İl Merkezi ve ocak envanteri devir teslimi konusunda inisiyatif Ocak Genel sekreterimiz Tuğrul Darıcı’ya devredilmiştir.

Yapılan görüşmelerde bizde yükümlülüklerimiz gereği Ocak Genel Merkezine ;


İstanbul'da Anadolu ve Avrupa yakasında olmak üzere iki adet öğrenci yurdu açacağımıza,


Görevi aldığımızda 100'e yakın olan Dergi abone sayısını 6 ay içİnde 500, bir yıl içinde 1.000 adete çıkaracağımıza,


Üniversitelerdeki teşkilatlanmanın tamamlanacağına,


İstanbul'un eksik olan ilçelerinde Ocak temsilciliklerinin açılacağına,


Yaklaşan kurban bayramınedeniyle yapılacak kurban çalışmasında 500 kurban hedefine ulaşacağımıza,


Ocak binasının daha nezih, insan potansiyeli uygun bir bölgeye taşınacağına,


Alperenlerin istifade edebileceği kitap çalışmalarının yapılacağına,


Akademisyenlerden oluşan eğitimci bir heyeti kuracağımıza,


Tarafımızdan SÖZ VERİLMİŞTİR.


Verdiğimiz sözlerin çalışmasına atandığımız gün itibariyle başladık. Bu bağlamda Beykoz, Üsküdar , Pendik ve Bayrampaşa'da ocak açılmasıiçin gerekli görüşmeler yapılmış altyapı çalışmalarına başlanmıştı.


Üniversiteli öğrenci kardeşlerimiz içersinde yaptığımız tarama sonucu 128 arkadaşımıza ulaşarak ocak bünyesine katılmaları için zemin hazırlanmıştı.


İl Ocak binamızın Üsküdar’a taşınması için araştırma yapılmış, deniz manzaralı ve dublex bir dairede karar kılınmıştı.


Ocağımızın dergi ve kurban gelirleri hariç bu yıl için yaklaşık 30.000 TL'lik bütçesi oluşturulmuş, bunun için gerekli taahhütler alınmıştı.

Devletimizin bazıkurumları ile görüşülmüş bazıları ile de randevu talebinde bulunulmuştu.

Bizler son bir haftada bu çalışmalarla uğraşırken, diğer yanda fitne kazanı'nın kaynadığından ve kimlerin nasıl müdahale etmek istediğinden haberdardık. Bizler bu art niyetli çıkışlara aldırmaksızın atanmış resmi görevli olarak hız kesmeden girişimlerimize devam ettik.

Gelinen noktada fitne en üst düzeye çıkmış, abilerin, reislerin şahsi egoları, genel başkan Cengiz Kırçın'ın selefinin yan kuruluşları yanlış yönlendirerek oluşturmaya çalıştığı küçük hesaplar ve Siyasi Partimizin bazı üst düzey yöneticilerinin baskısı sonucu geri çekileceğimiz bilgisini almış bulunmaktaydık. Bugün Ocak Genel Merkezimizde yaşanan istifalar da bu durumu kanıtlamıştır. Ocak Genel Sekreterimiz ve diğer yöneticilerimiz Alperence bir tavır sergileyerek Bilgehan Murat Miniç’in atamasının arkasında olduklarını belirtmişler, Genel Merkezde ki görevlerinden istifa ederek ŞEREFLİ bir duruşortaya koymuşlardır.. Bizlerde bunun üzerine Ocak Genel Başkanımız ile görüşerek şahsını rahatlatmak adına gerekeni yapacağımızıbeyan ettik.

Bu bağlamda genel merkezimizin şerefli duruşuna gölge düşürmemek ve Ocak Genel Başkanımızı baskılara karşı rahatlatmak adına İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanlığı görevinden geri çekilmemize karşı herhangi bir tavır almayarak süreci bitirdik.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bilgehan Murat MİNİÇ

Alperen Ocakları İstanbul Eski İl Başkanı

Bu haber 2114 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

MUHSİN YAZICIOĞLU

FETÖ imamı itiraf etti

FETÖ imamı itiraf etti FETÖ elebaşı Gülen’in, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmanın üzerinin örtülmesini talep ett...

ADAMLIK BİLDİRİSİ...(Muhsin YAZICIOĞLU)

ADAMLIK BİLDİRİSİ...(Muhsin YAZICIOĞLU) 31 Aralık 1954...Horasan kokulu çiçekleri bile kıskandıran ılgıt ılgıt bir rüzgar esti iklim-i ruma.Hemde gelip geç...

NASİHAT

NAMAZ

MERHABA25 May?s 2020

GALERİ

ALAHA ISMARLADIM

RAMAZAN

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

YEDİ KITA

MÜSLÜMANCA YAŞAM

OSMANLI


ALPEREN

OSMANLI TORUNU


SIGARA İÇME


FATİH SULTAN MEHMET


İSLAM HUZUR

NAMAZINI KIL


YAVUZLAR BİTMEYECEK

NECİP FAZIL KISAKÜREK

TÜRKİYENİN MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKAR BAĞIMSIZ HABER SİTESİ
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi