BAĞIMSIZHABERLER.COM
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

DUA SANA

TÜRKİYE "BİZ" GELİYORUZ

EĞİTİM HABER

İNSAN VE HAYAT

SAĞLIK DÜNYASI

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ANKET

Yeni Anayasa Paketi Hakkında Öngörunuz nedir
Tüm Anketler

KARDEŞ SİTELER

www.yenihafta.org/hilalgul/
www.dunyabulteni.net
www.sadakat.net
www.incemeseleler.com
www.gunduzce.com
dersbilgileri.net
www.tacettindergahi.net
www.nizamialem.org
www.analizyayincilik.com.tr
www.seyrangah.tv/index.php
http://www.haberarz.com/
www.resulullah.org

%100 OSMANLI

SIGARA İÇME


HUZURLU YAŞAM

TESETTÜR

SAYAÇ 08/05/2011
     
 

SEVGİLİ EN SEVGİLİ

Yazıcıoğlu'nun 'sır' ölümü kameralarda

Yazıcıoğlu'nun 'sır' ölümü kameralarda

Tarih 10 Temmuz 2011, 04:02 Editör HÜSEYİN NECATİ

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili sis perdesi aralanmaya devam ediyor.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili sis perdesi aralanmaya devam ediyor. Kaza sonrası Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün talimatıyla çalışmalarına başlayan Devlet Denetleme Kurulu (DDK) raporunda dikkat çeken tespitlere yer veriliyor.

Raporda, Yazıcıoğlu’nun içinde bulunduğu helikopterin uçuş bilgilerinin elde edileceği ARGUS 5000CE cihazının ortadan kaybolması olayıyla ilgili çarpıcı bir şüphe dile getiriliyor. Arama faaliyetlerine katılan ve kara saplandığı açıklanan Kara Kuvvetlerine ait Skorsky helikopterin kaza kırım personelinin Yazıcıoğlu’nun helikopterinin enkazında faaliyet halinde olduğu vurgulanıyor. Uçuş bilgilerinin bulunduğu cihazın kaybolması ile ilgili olay hatırlatılarak şüpheliler hakkında savcılığın işlem yapması öneriliyor.28 Mart 2009 tarihinde saat: 12.00 de Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterinin enkazına ulaşıldı bilgisini haber kanalları son dakika olarak geçti. Bundan tam 4 dakika sonra ise Kara Kuvvetlerine ait Skorsky Helikopter’in önce düştüğü ve pilotlarının kurtulduğu, kamuoyuna duyuruldu.

Bu haber söz konusu helikopterin kara saplandığı, sert iniş yaptığı şeklinde düzeltildi. Görüntülerde de helikopterin kara saplandığı açıkça görülüyor. Aynı gün Muhsin Yazıcıoğlu’nun da içinde olduğu TC-HEK işaretli helikopter enkazını incelemek üzere Kaza Soruşturma Kurulu da bölgeye hava aracıyla gitmiş fakat hava muhalefeti nedeniyle enkaz bölgesine ulaşamamıştı.

25 Mart 2009 tarihinde saat: 15.03 de düşen helikopterin enkazına, Kaza Soruşturma Kurulu ancak 29 Mart 2009 tarihinde ulaştı. Enkazı incelemeye gelen 3 kişiden oluşan kurul ekibi enkaz bölgesinde kurul başkanının sağlık sorunları sebebiyle sadece 35 dakika kaldı. Kurul üyeleri enkaz bölgesi ve kokpitin fotoğrafını çekti. O gün çekilen fotoğrafta uçuş bilgilerini muhafaza eden ARGUS 5000CE cihazı yerinde dururken, iki gün sonra çekilen fotoğrafta ise cihazın yerinde olmadığı ortaya çıkmıştı.“ŞÜPHELİLER HAKKINDA SORUŞTURMA YAPILMASI ÖNERİLMEKTEDİR” VURGUSU

DDK raporunda, CİHAN’ın görüntülerine atıf yaparak 30.03.2009 günü öğle saatlerinden itibaren İsmail Güneşi arayan tüm ekiplerin kaza mahallinden ayrıldığı, bu bölgede saat: 17.00’ye kadar çalışmalarını sürdüren Kara Kuvvetlerine ait Skorsky Helikopterin kaza kırım heyetinde yer alan bazı personelin TC-HEK yani 6 kişinin hayatını kaybettiği helikopterde çalışma yaptıkları görüldüğü bilgisine yer veriliyor.
İsmail Güneş’in bulunduğu gün CİHAN kameraları tarafından kaydedilen görüntülerde enkaz bölgesindeki faaliyetlerde açıkça görülüyor. Kara Kuvvetlerine ait Skorsky Helikopter ile TC-HEK enkazı arasında yaklaşık 200 metrelik bir mesafe bulunuyor. Skorsky Helikopter ile TC-HEK arasında ayak izleri de bariz şekilde görülüyor. Öyle ki ayak izi iki helikopter arasında yol bile oluşturmuş. Skorsky Helikopter’e ait Kaza Kırım Heyeti’nde yer alan bazı personelin sürekli TC-HEK helikopter enkazının bulunduğu bölgeye gidip geldiği kameralara yansırken, ayrıca enkaz bölgesinde çalışma yaptıkları da görüntülerden anlaşılıyor. Özellikle bir personelin helikopterin içinde faaliyet halinde olduğu açıkça görülüyor.

Görüntüler ile ilgili DDK raporu 29.03.2009 tarihinden 31.03.2009 günü öğle saatlerine kadar kaza mahallinde bulunan başta Skorsky Helikopterin kaza kırım heyeti olmak üzere tüm şüpheliler hakkında Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma yapılmasını öneriyor. 21 Ocak 2011 tarihinde yayınlanan DDK raporuna göre görüntülerde şüpheli olarak görülen şahıslar ile ilgili henüz bir işlem yapılmadı. Kurulun raporu Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı’na da gönderilmişti.

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu’nun hazırladığı rapor da ‘Kaza nedenini değiştirebilecek yeni bulgulara ilişkin tespit ve değerlendirmeler’ başlıklı bölümde söz konusu görüntülere göre sunduğu öneri şöyle;
Son uçuşlara ait bir takım (irtifa ve güzergah gibi) uçuş bilgilerinin elde edilebileceği ve bu bilgilerin kazanın nasıl gerçekleştiğine dair değerlendirmelere katkısı olabilecek olan ve kaza mahallinde bulunamayan ARGUS 5000CE cihazı ile SKYMAP IIIC cihazlarından; SKYMAP IIIC cihazının tersyüz olarak fotoğraflandığı 29.03.2009 tarihinden sonra, ARGUS 5000CE cihazının ise en son fotoğraflandığı 30.03.2009 tarihi öğle saatleri ile kaybolduğunun fotoğraflandığı 31.03.2009 günü öğle saatleri arasında yok olduğu/çalındığı anlaşılmıştır. Cihan Haber Ajansı’ndan alınan görüntülere göre, 30.03.2009 günü öğle saatlerinden itibaren İsmail Güneşi arayan tüm ekiplerin kaza mahallinden ayrıldığı, bu bölgede saat: 17.00’ye kadar çalışmalarını sürdüren Kara Kuvvetlerine ait Skorsky helikopterin kaza kırım heyetinde yer alan bazı personelin TC-HEK işaretli helikopter enkazı üzerinde çalışma yaptıkları görülmüştür. Bu itibarla, 29.03.2009 tarihinden 31.03.2009 günü öğle saatlerine kadar kaza mahallinde bulunan başta Skorsky helikopterin kaza kırım heyeti olmak üzere tüm şüpheliler hakkında Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma yapılması önerilmektedir.

Bu haber 920 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

MUHSİN YAZICIOĞLU

ADAMLIK BİLDİRİSİ...(Muhsin YAZICIOĞLU)

ADAMLIK BİLDİRİSİ...(Muhsin YAZICIOĞLU) 31 Aralık 1954...Horasan kokulu çiçekleri bile kıskandıran ılgıt ılgıt bir rüzgar esti iklim-i ruma.Hemde gelip geç...

Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili ses getirecek iddia

Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili ses getirecek iddia 25 Mart 2009'da seçim gezisi sırasında helikopteri düşen ve hayatını kaybeden BBP lideri Musin Yazıcıoğlu'n...

NASİHAT

NAMAZ

Ben Bitti Demeden Bitmez.22 Eylül 2017

ALAHA ISMARLADIM

RAMAZAN

YEDİ KITA

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

DÜNYA BÜLTENİMÜSLÜMANCA YAŞAM

MUHSİN BAŞKAN

ALPEREN

OSMANLI


OSMANLI TORUNU


SIGARA İÇME


FATİH SULTAN MEHMET


İSLAM HUZUR

NAMAZINI KIL


YAVUZLAR BİTMEYECEK

NECİP FAZIL KISAKÜREK

TÜRKİYENİN MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKAR BAĞIMSIZ HABER SİTESİ
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi